T10384(T8-7.5-24G-8CCT-HYB)
California Title 20 Compliant
No
California Title 24 JA8 Compliant
No
California Energy Commission (CEC) Status
Lawful for Sales in California
NSF Listed
RoHS
Mercury and UV free. RoHS-compliant components.
FCC
Complies with Part 15 of the FCC Rules
Other
5-Year, No-Compromise Warranty
Recently Viewed Products
 This is a link to the product T8-7.5-24G-8CCT-HYB T8-7.5-24G-8CCT-HYB
T8 7.5W 1150 Lumens 2Ft Glass Type A+B S/D 5Cct 120-277V
Wall Packs 3205 Lumens Brisk 22W 3000K Bronze
 This is a link to the product R9 R9
Outdoor Accessory 1/2 Plug Natural
 This is a link to the product SPIR-S SPIR-S
Hid Replacements Pir Sensor For Hid Lamps
Fxled M Field Adjustable 346/213W 3000/4000/5000K 480V Trunnion Bronze
 This is a link to the product TSLED4/US/E TSLED4/US/E
Stairwell 4Ft 50/40/30W 3Cct White Battery Backup & Ultrasonic Sensor 3500K/4000K/5000K