T20114( T8-14-48G-830-SD-BYP)
California Title 20 Compliant
No
California Title 24 JA8 Compliant
No
California Energy Commission (CEC) Status
Lawful for Sales in California
NSF Listed
IESNA LM-79 & LM-80 Testing
RoHS
Mercury and UV free. RoHS-compliant components.
FCC
Complies with Part 15 of the FCC Rules
Other
5-Year, No-Compromise Warranty
Recently Viewed Products
 This is a link to the product T8-14-48G-830-SD-BYP T8-14-48G-830-SD-BYP
T8 4Ft Glass 14W 1700Lm 3000K Single/Double Type B
 This is a link to the product GFI-V GFI-V
Outdoor Accessory Gfi Cover Vertical Ground Fault
Recessed Downlights 515/620/716 Lumens Commercial 8W 8 Inches Round 8/10/11 90Cri Adjustable 3000/3500/4000/5000K 120V-277V Matte
 This is a link to the product LFLED5A LFLED5A
Landscape 299 Lumens Lflood 5W Cool Led Landscape Flood Bronze
 This is a link to the product HTG-S-C HTG-S-C
Htg Square Clear Lens 4Pcs Per Pack
Al22 Area Light 300/240/200W Large 3000/4000/5000K T3/T4/T5 Adjustable Bronze 480V