| Watts | 10W |
| Color Temp | 5000K (Daylight) |
| Lumens | 1,800 lm |
| Efficacy | 171.4 lm/W |
| Color Accuracy | 80 CRI |
| L70 Lifespan | 50,000 Hours |
| Input Voltage | Ballast Dependent |
| Power Factor | Ballast Dependent |
| Flicker | Ballast Dependent |
| THDi | N/A |
TSLED4-36/D10/US/BL
HALV10L927-LH-S
TSLED4-36/D10/US/BL