T20104(PLT-15-O-8FA-BYP)
California Title 20 Compliant
No
California Title 24 JA8 Compliant
No
California Energy Commission (CEC) Status
Not Lawful for Sales in California
NSF Listed
IESNA LM-79 & LM-80 Testing
RoHS
Mercury and UV free. RoHS-compliant components.
FCC
Complies with Part 15 of the FCC Rules
Other
5-Year, No-Compromise Warranty
Recently Viewed Products
 This is a link to the product PLT-15-O-8FA-BYP PLT-15-O-8FA-BYP
Plt Omni Type B 15W 4Cct Fa Gx24D Cap
Slim Wallpack 62W Full Cutoff Neutral Led 120V Pc Bronze Wp3
Decorative 370 Lumens Gooseneck 13W 4000K Up Curve 30 Inches High & 25 Inches From The Wall Angled Dome Flood 15 Inches Green
 This is a link to the product HTG-R HTG-R
Htg Round 120/100/80/60W T3/T5 3000/4000/5000K Pole Mount Bronze
 This is a link to the product FXLEDSTW FXLEDSTW
Fxled S Field Adjustable 168/132/97/69W 3000/4000/5000K 120-277V Trunnion White
 This is a link to the product FFLEDLSFW/7PR FFLEDLSFW/7PR
Floodlights 18739-38662 Lumens Ffled Large Field Adjustable 5000K/4000K 120V-277V Slipfitter Mount White 7-Pin Receptacle