| Watts | 17W |
| Color Temp | 3500K (Neutral White) |
| Lumens | 2,100 lm |
| Efficacy | 124 |
| Color Accuracy | 82 CRI |
| L70 Lifespan | 50,000 Hours |
| Input Voltage | 120-277 |
| Power Factor | 0.9 |
| Flicker | N/A |
| THDi | N/A |
T8-17-48G-835-DE-BYP
HALV10L927-MC-S/E2
SWISH34-2X2/LCBS/E
T8-13-U1G-830-SD-HYB
T8-17-48G-835-DE-BYP
HALV10L927-MC-S/E2