T20064(T5HO-16-36G-850-SD-BYP)
California Energy Commission (CEC) Status
Lawful for Sales in California
NSF Listed
RoHS
Mercury and UV free. RoHS-compliant components.
FCC
Complies with Part 15B of the FCC Rules
Other
Compatible Products
See Dimmer and Ballast compatibility lists.
5-Year, No-Compromise Warranty
Recently Viewed Products
 This is a link to the product T5HO-16-36G-850-SD-BYP T5HO-16-36G-850-SD-BYP
Linear Tubes 2100 Lumens T5Ho 16W 3 Feet Glass 80Cri 5000K Single/Double Ended Ballast Bypass
 This is a link to the product MP25A MP25A
Landscape Mighty Post Mini 25 Inches Bronze
 This is a link to the product EXITEDGE-1W EXITEDGE-1W
Edge-Lit Exit Sign 1-Face Red Letters Clear Panel White
Rbay 22 Nsf Linear High Bay 260/220/160W 3500/4000/5000K Ac120-277V White
 This is a link to the product P1SB33 P1SB33
Sportlight P1 500W 5700K 3Hx3V 120-277V Black
Flood 2069 Lumens Ffled 18W Warm Led 120V Swivel Photocell White