DLS0093(SUMOFA-9R-16-95CCT-UNV-W)
T20 Compliant
No
California Title 24
Can be used to conform with the requirements of California Title 24 Part 6.
California Energy Commission (CEC) Status
Lawful for Sales in California
IESNA LM-79 & LM-80 Testing
RoHS Compliant
Mercury and UV free. RoHS-compliant components.
FCC
Complies with Part 15 of the FCC Rules
Trade Agreements Act Compliant
Energy Star ID
Other
Accessories
DAISY50
50' Extension cord with connectors
DAISY4
DAISY4B
4" daisy wafer
DAISY6
DAISY6B
6" daisy wafer
5-Year, No-Compromise Warranty
Recently Viewed Products
 This is a link to the product SUMOFA-9R-16-95CCT-UNV-W SUMOFA-9R-16-95CCT-UNV-W
9" Slim Round Surface Mount 16W 90Cri 5Cct 120-277V Triac White
 This is a link to the product GL100R GL100R
Vaporproof Globe Glass 100 Series Ruby
 This is a link to the product DLTRIM/CRLEDFA8R-HW DLTRIM/CRLEDFA8R-HW
Color Trim For Commercial Downlights 8" Haze Silver Cone + Wh Smooth
 This is a link to the product BOAE-L/B BOAE-L/B
L Connector Module Down Light Boae Black
Hibay 20154 Lumens Rail 150W 5000K Led 120V-277V Pir Sensor Battery Backup White/Aluminum
 This is a link to the product BOLBASE RETRO BOLBASE RETRO
Landscape Bollard Base Adaptor For Retro Kit No Mtg Plate Or Bolts Bronze