DLG0011(RA6R109FA120WS)
California Title 20 Compliant
Can be used to conform with the requirements of California Title 20
California Title 24 JA8 Compliant
Can be used to conform with the requirements of California Title 24 Part 6.
California Energy Commission (CEC) Status
Lawful for Sales in California
IESNA LM-79 & LM-80 Testing
RoHS
Mercury and UV free. RoHS-compliant components.
FCC
Complies with Part 15 of the FCC Rules
Other
Compatible Accessories
NDCANIC6R
6" Recessed housing, new construction
RDCANIC6R
6" Recessed housing, remodeler
5-Year, No-Compromise Warranty
Recently Viewed Products
 This is a link to the product RA6R109FA120WS RA6R109FA120WS
Retrofit 6" Adj Round Dl 10W 900Lm Cri90 5Cct 120V White