| Watts | 6W |
| Color Temp | 3000K (Warm White) |
| Lumens | 500 lm |
| Efficacy | 76.9 lm/W |
| Color Accuracy | 90 CRI |
| L70 Lifespan | 25,000 Hours |
| Input Voltage | 12V |
| Power Factor | >0.9 |
| Flicker | ≤30% |
| THDi | N/A |
NDLED6SD-WYN-W-B
NDLED4RD-WNHC-W-B
NDLED6SD-WYN-W-B