P30026(MR16-5.5-927-40D-DIM)
California Title 20 Compliant
Can be used to conform with the requirements of California Title 20
California Title 24 JA8 Compliant
No
California Energy Commission (CEC) Status
Lawful for Sales in California
IESNA LM-79 & LM-80 Testing
RoHS
Mercury and UV free. RoHS-compliant components.
FCC
Complies with Part 15 of the FCC Rules
Other
3-Year, No-Compromise Warranty
Recently Viewed Products
 This is a link to the product MR16-5.5-927-40D-DIM MR16-5.5-927-40D-DIM
Mr16 5.5W 50Eq 500Lm Cri90 Gu5.3 2700K Dim 40Deg
Gus17 4Ft 50/40/30W 5000K/4000K/3500K Mvs Sens Batt Battery Backup White
Arealights 11903 Lumens Aled Type Iii Slipfitter 3000K 105W 480V 0-10V Dimming Black