| Watts | 13W |
| Color Temp | 2700K (Soft White) |
| Lumens | 950 lm |
| Efficacy | 73.1 lm/W |
| Color Accuracy | 80 CRI |
| L70 Lifespan | 25,000 Hours |
| Input Voltage | 120V |
| Power Factor | 0.9 |
| Flicker | <30% |
| THDi | N/A |
RDLED2S8-30Y-TW
ALED5T52NK/D10/LC
RDLED2S8-30Y-TW
ALED5T52NK/D10/LC