DLR0126(RA6R119FA120WS)
California Title 20 Compliant
Can be used to conform with the requirements of California Title 20
California Title 24 JA8 Compliant
Can be used to conform with the requirements of California Title 24 Part 6.
California Energy Commission (CEC) Status
Lawful for Sales in California
IESNA LM-79 & LM-80 Testing
RoHS
Mercury and UV free. RoHS-compliant components.
FCC
Complies with Part 15 of the FCC Rules
Other
Compatible Accessories
NDCANIC6R
6" Recessed housing, new construction
RDCANIC6R
6" Recessed housing, remodeler
5-Year, No-Compromise Warranty
Recently Viewed Products
 This is a link to the product RA6R119FA120WS RA6R119FA120WS
Retrofit 6" Adj Round Dl 11W 1100Lm Cri90 5Cct 120V Smooth
 This is a link to the product R16AR R16AR
High Bay Haybay 11 Inches Prismatic Acrylic Refractor 16 Inches Diameter
Wp3Led 100W 15000L 5000K 70Cri 0-10V Dim 120-277V White
 This is a link to the product LCPLATE/2W LCPLATE/2W
Lightcloud Lc Double Gang Faceplate White
Garage Lights 3078 Lumens Gled 26W 3000K Bronze
 This is a link to the product JBSHARK-G2 JBSHARK-G2
Washdown Jbshark Stainless Bracket 2 Pcs Junction Box With Mounting Plate Gasket And Screws